končni rok za oddajo povzetkov podaljšan na 2. maj 2022!
o kongresu
Vedeti (ne)vidno – vloga geologije v naši družbi
Slovenski geološki kongres je dogodek, ki vsaka štiri leta združi geologe, ki delujejo na različnih področjih geologije, od znanstveno raziskovalnega do aplikativnega dela.
Za lokacijo 6. slovenskega geološkega kongresa smo izbrali Rogaško Slatino, saj je razvoj kraja neposredno povezan z geologijo. Zaradi geoloških struktur in procesov, ki smo jim priča na tem območju, imamo tu izvire mineralne vode, ki jih v terapevtske in preventivne namene ljudje pijejo že več kot štiri stoletja.
6. oktobra 2022 bo prvo praznovanje mednarodnega dne geopestrosti, ki ga je razglasila Generalna skupščina Unesca 16. 11.20221 v Parizu. Dan geopestrosti je priložnost za ozaveščanje javnosti o pomenu geološke raznovrstnosti pri razumevanju in upravljanju geološke naravne dediščine. V Sloveniji poleg pestre mineralne sestave kamnin, kamor sodijo tudi pomembna nahajališča mineralnih surovin in premogov, k raznovrstnosti kamnin prispevajo številni fosilni ostanki rastlin in živali.
V času trajanja strokovnih dogodkov 6. slovenskega geološkega kongresa in 5. konference IAH CEG bomo obeleževali 1. mednarodni dan geopestrosti, zato je v sklop ob-kongresnih dogodkov uvrščena tudi razstava fotografij z naslovom »Geopestrost pred domačim pragom«. Vabimo vas, da s posredovanjem fotografije iz lastnega arhiva sodelujete na foto natečaju. Najboljše tri fotografije bodo nagrajene.